Ekonomi

Yeni Yılda Gelen Süt Zamları Satış Gücünü Azalttı

Yeni yıla girilmesiyle beraber zamlar en çok konuşulan konu oldu. Zamların gelmesi işçi sınıfına yararına olurken bir yandan da giderleri de artıyor. Yeni yıla girilmesiyle itibaren market zamlarında değişiklik vatandaşa yansımaya başladı. Bu zaman oranlarından etkilenen kesim ise süt ve süt ürünleri oldu. Yaşanan fiyat yükselişi olarak süt ve süt ürünlerine yüzde 25 zam geldi.

Artan Maliyetler Dolasıyla Zam Kaçınılmaz Boyutta

Ülkemizde ve tüm dünyayı etkisini altına alan korona virüs etkisinde bir yandan yaraları sarmaya çalışırken bir yandan da ekonomik dengelemesi alt üst oluyor. Yaşanan bu durumda vatandaşın daha fazla borçlanmasına neden olabiliyor. Her geçen ay içerisinde vatandaşlar ayı nasıl çıkaracağını şaşırıyor.

Süt ve süt üreticileri yaşanan olaylardan dolayı çok etkilenildiğini maliyetleri arttığını ve yaşanan durum zam yapmanın kaçınılmaz durumuna geldiğini söyledi. Gerçek yansıma şuanda yapılmadığını ve eğer gerçek zam yapılsaydı daha fazla zam geleceğini doğruladı. Yapılan zamlardan sonra satış gücü düşüşe geçti. Yapılan zamlardan sonra bazı fırsatçılar daha fazla zam yapıyor. Bu tür durumlara karşı vatandaşların tedbirli olmasını gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu