İnternet

Whatsapp Veri İhlali İlgili İlginç Detaylar

Whatsapp yaptığı son güncellemeyle birlikte bütün dünyalarda büyük etki yarattı. Kullanıcılar güncelleme sonrasında alternatif uygulamalara yönelmeye başladı. Yaptığı kullanıcı kaybından sonra hiçbir şekilde geri adım atılmayacak açıklamasıyla daha da geçiş başladı.

Whatsapp Verileri Çekmeye Devam Edecek

Whatsapp, kullanıcıların verilerini alarak reklam gibi alanlara kullanmaktadır. Bu durumu yeni güncellemesiyle daha derine olarak kullanmaya başladı. Sözleşme kabul edilmemesi halinde Whatsapp kullanılamıyor. Bu durum sonrasında kişiler yönelmelere başladı. Ancak yapılan araştırmalarda veri alma konusunda Whatsapp en düşük seviyelerde. Yapılan listeme sonuçlarında veri alma olarak Whatsapp %11 seviyelerde olduğu görülüyor.

Whatsapp Verileri Nerelerde Kullanıyor?

Whatsapp sahibi Mark Zuckerberg verileri reklam kullanım alanlarında kullanacağını iddia etsede bu güvenilirliği çoğu kişi tarafından kabul edilemiyor. Bilindiği üzere Mark, ABD Başkanı seçimlerine girmek istiyordu. Ancak senatörler Mark’ın kullanıcılara karşı veri ihlali yaptığını ve Trump seçimleri sırasında izinsiz olarak kullanıcıların verilerini alarak oylara etki yapacak sistemler yapmıştı. Trump için çoğu sayıda işlev kullanarak veri ihlali yapmıştı. Yapılan karar sonrası da seçimlere girmesi iptal edilmişti. Bu olay sonrasında ise Whatsapp’ında sözleşme olarak çıkarılması kullanıcıların başka uygulamalara yönelmesine neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu