İnternet

Whatsapp Grupların Davet Bağlantısı İnternet Aramalarında Görülüyor!

Whatsapp ile ilgili haberler kullanıcıların çoğu zaman kullanıcıların gözüne batmış durumda hareket ediyor. Yaptığı güncelleme sonrasında alternatif uygulamalara kayan kullanıcılar şimdi farklı haberle karşımıza geliyor. Whatsapp grupları genellikle özel gruplar olabiliyor. Bu özel grupların arama motorlarına doğru çıktı gözlem alındı.

Whatsapp’dan Uyarı İnternet Sitelerinde Grup Linki Paylaşmayın

Kullanıcılar tarafından keşfedilen bu sorun sonrasında Whatsapp, kullanıcılara grup linklerini sosyal ortamlarda ve web sitelerinde paylaşmayın uyarısını yaptı. Buradaki grup linklerine tıkladığınızda erişemiyorsunuz. Bu ihlali yapılmasından kullanıcıların yaptığı işlevden sorumlu tuttuğunu söyledi. Sosyal ortamlarda paylaşılan linkler arama motoru tarafından algılanıyor ve işaretleme yapıyor. Yapılan işaretleme sonrası ise bu şekilde karşımıza çıkıyor.

Whatsapp bununla ilgili önlemleri alsa da kişiler buna göre dikkatli olması gerek. Aksi takdirde tanınmayan kişiler tarafından rahatsız edilebilirsiniz. Whatsapp buna göre de bu durumun arama motorlarına yansımaması için güvenlik önlemleri de alacaktır. Kişilerin bu tür Whatsapp haberleri çıkmasıyla birlikte güveni daha da fazla azalmaya başladı. Veri politikası sözleşmesiyle birlikte daha çok kullanıcı başlayan Whatsapp, geri kazanım için neler yapacak göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu