İnternet

Telegram Kurucusundan Mesaj : Android’e Geçin

 

Telegram kurucusu Whatsapp’ın gizlilik politikas değişimi sonrasında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda kullanılan uygulamalarda kısıtlama geldiğini belirterek çağrı yaptı.

“Apple ve Google, özgürlük açısından Twitter’dan çok daha büyük bir sorun teşkil ediyor. Apple bu iki siteden daha tehlikeli, zira uygulamalara erişiminizi tamamen engelleyebilir”  açıklamasını yaptı.

Android özgür yapısı olduğu için burada geçişlerin daha iyi olacağını belirtti. Whatsapp yaptığı güncelleme sonrasında çoğu kişi alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi.

BİP Bir Haftada Bir Milyon Kez İndirildi

Güncelleme sonrasında bir çok kişinin panik yapmasına neden oldu. Türk uygulama olan BİP’e geçişler böylelikle başladı. Whatsapp aldığı karar sonucunda kullanıcısını kaybetmeye başladı. Görülen bu durumda daha da kullanıcı azalacağı ön görülüyor. Ayrıca Telegram kullanımı bir nevi daha da artış gösterdi. Kullanıcılardan bazıları Signal programına da yöneldi. Selçuk Bayraktar bu uygulamayı yükleyenler arasında. Yaptığı sosyal medya hesabında çağrı olarak Whatsapp’ın çıkan güncellemesinden dolayı tehlike arz ettiği ve başka uygulamalara geçtiğini açıkladı. Kullandığı uygulamalar olarak Telegram ve Signal programlarını önermiş oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu