Politika

Kılıçdaroğlu’na Tazminatlarına Karşı İsyan Edildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinden dolayı açılan tazminat davalarını milletvekilleri tarafından isyan edildi. Kılıçdaroğluna tepkili olan milletvekilleri “Tazminatları parti içinde kurulan fondan biz ödüyoruz. Artık yeter. Kemal Bey ya sözlerine dikkat etsin ya da tazminatları kendisi ödesin” dedikleri duyuldu. Açılan davalarda iki ayrı manevi tazminat bulunuyor. Bu davalar 1 milyon 5 bin liralık manevi tazminattan oluşuyor.

Yaşanan Sözler Doğru Değil

CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaşanan duyum ile ilgili gerçeğini yansıtmadığını söyledi. Yaptığı açıklama olarak;

‘Bu açtıkları kaçıncı dava genel başkanımız hakkında. Onlar dava açmaktan genel başkanımız da dava kazanmaktan yorulmadı’ ifadelerini kullandığını hatırlatan Başkan Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Yeni Asır’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ŞUNU kamuoyu bilsin ki, Başkan Erdoğan tarafından açılan ve kaybedilmiş bir tek bile dava dosyası bulunmamakta. Ankara ve İstanbul adliyelerinde gerek şahsım ve gerek diğer avukat arkadaşlarca takip edilen davalarda kaybedilen yoktur. Şu an itibari ile açılan yeni davalar haricinde kesinleşmiş olandan 2 milyona yakın tazminat kazanılanlar var. Bunlar için haciz ve bloke işlemleri sürüyor. Ancak bloke ve haciz gerçekleşmesi için, Kılıçdaroğlu’nun avukatları tarafından yapılan itiraz sonrası İstinaf ve Yargıtay kararları bekleniyor. Ayrıca halen devam etmekte olan davaların yanı sıra 2020’nın Aralık ayında 500 bin TL ve 2021 Ocak ayında açılmış 1 milyon liralık iki yeni tazminat davası da bulunmakta. Ayrıca Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz sonrası Kılıçdaroğlu ile birlikte ülkede birlik ve beraberlik adına birçok açtığı davayı geri çekmişti. Bu davalardan vazgeçtiğimiz ve feragat ettiğimiz için Faik Öztrak bunların kazanıldığını sanıyor olabilir.” Açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu