Ekonomi

Joe Biden Destek Paketini Yarın Açıklayacak

ABD’de Joe Biden seçilmiş başkan olmasıyla birlikte destek paketini açıklayacağını söylemişti. Her bir Amerikalı için 2 bin dolarlık yardım teşvikini açıklamasını yarın yapacak.

Yardım Desteği Yarın Detaylı Bilgilerle Aktarılacak

Tüm dünyayı etkisine altına korona virüs yüzünden ülkeler zor duruma düştü. ABD’de yapılan seçimlerde Trump’ın kaybetmesiyle beraber Joe Biden destek paketini açıklayacağını söylemişti.

Yaptığı açıklamalar arasında ülkedeki durumdan dolayı vatandaşın ekonomik desteğe ihtiyaç duyduğu bir an önce yardım desteğini yapacağını açıklamıştı. Yardım miktarının birkaç trilyon dolar olacağını vurgulamasından sonrasında işsizlik sigortası ödemelerinde genişleteceğini açıkladı. Ayrıca kent ve eyalet yönetimlerine de milyarca dolarlık yardım verilmesi de bekleniyor.

ABD Sular Durulmayacak Gibi Gözüküyor

ABD’de Trump destekçileri silahlanmasıyla olaylar durulmayacak gibi gözüküyor. Trump’in teslimat yapmaması durumu oldukça endişe verici durum olarak algılandı. Yaşanan durumlarda ileri günlerde büyük sorunlar yaratabilir. Joe Biden’in gelmesiyle Türkiye’ye tutumları da oldukça merak ediliyor. Amerika’da oldukça halk birbirine girme ihtimali de bulunuyor. Trump destekçileri oldukça kararında etkin bir şekilde eylem yapılacağı da görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu