Teknoloji

İphone 13 İçin Bilgiler Paylaşıldı

İphone 12 çıkış yapmasından itibaren oldukça ilgiyle karşılaşılmasıyla yeni modeli için de bilgiler gelmeye başladı. 2021 yılında çıkması planlanan İphone 13 tasarımı için bilgiler paylaşıldı.

İphone 13 Küçük Çentikle Çıkıyor

Apple, 2021 yılında sunacağı modelde dört opsiyonlu İphone modelleri sunacak. Tasarımsal olarak değişikliklere uğrayan modellerde en büyük değişim çentik de olacak. Çentik küçültülmesiyle birlikte ahize bölümünü çerçeveye taşıyacağını gösteriliyor. Alandan tasarruf edilerek hareket edilecek.

İphone 13 yeni bir detay ise kamera modülü safir camla kaplanarak yapılacağı ve kamera çıkıntısının 0.9 mm artış göstereceği görülüyor. Yükseklik ve genişlik yerlerinde değişiklik yapılmazken modeller 0.26 mm daha kalın yapılacağı söyleniyor.

Dikkat çeken özelliklerden biri de İphone 13 Pro Max da arka kamera modülünün aynı şekil yapılması oldu. Sabitleme sistemlere Pro modellerde değişiklik olmayacak.  Bunun yerine sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme özelliği yer alacak. Sızıntı haberlere göre ekran tazeleme hızı olarak da 120 hz olacağı söyleniyor. Ekran özelliği olarak LTPO OLED sistemiyle geleceğini ve modeller eylül ayında çıkış yapacağı söylentiler arasına girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu