Politika

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı: Keşke Ak Partide Kalsaydık

Gelecek Partisi İzmir İk Başkanı önemli açıklamalarda bulundu. Cüneyt İşçilik yönetimiyle birlikte toplu istifa edeceklerini duyurdu. Bu istifa duyurusundan sonra görevinden alındı. Verilen karara karşı çıkan ve genel merkezin böyle bir yapamayacağını savunan kritik açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklama olarak “Keşke Ak Parti’nin içerisinde siyasete etseymişiz” dedi.

Resmi Açıklama Twitter Üzerinden Yapıldı

Gelecek Partisinin Twitter üzerinden el çektirimi açıklaması yapıldı. Yapılan karar sonrası Cüneyt İşçilik karşı açıklama yaptı. Buna göre yaptığı açıklama olarak;

“Bize ve yönetimimize bazı haksızlıklar yapıldı” diyen Cüneyt İşçilik, tüzük gereği partisinin genel merkezinin il yönetimini görevden alamayacağını iddia etti. 95 günlük görev süresince parti içinde hukuk ve adalet olmadığını gördüklerini söyleyen İşçilik, “Onların dediği gibi görevden alınma yok. Tüzük gereği öyle bir şey yapamazlar. Keşke AK Parti’nin içinde siyasete devam etseymişiz dedi. Cüneyt İşçilik il yönetimiyle beraber Bayraklı, Çeşme ve Menemen ilçe başkanları da istifa ederek parti üyeliğinden çıktı söyledi. Gelecek Partisinde olan durum diğer üyeleri de etkileyebilir mi ileri zamanda göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu