Donanım

Geforce RTX 3060 Türkiye Fiyatı Belirlendi!

Dünyadaki en büyük ekran kartı üreticilerinden olan RTX 3060 yurt dışı fiyatı açıklanmıştı. Yapılan açıklamalar da Türkiye fiyatı belli oldu. Nvidia ekran kartı RTX 30xx ailesine çıkarılan model de daha ekonomik düzeyde gelecek.

RTX 3060 Türkiye Fiyatı

Nvidia resmi sitesinden yeni ekran kartları için açıklama yaptı. Yeni çıkardığı modelde orta segmentli kullanılan modelde Şubat ayının sonlarında raflarda olacak. Türkiye fiyatı ise 3200 Türk lirası olarak belirlendi. Yurt dışında belirlenen fiyatı ise 329 dolar olarak belirlendi. Başlangıç olarak 3200 Türk lirası olarak belirlenen modelde üst model tercihleri de bulunacak.

Tasarımsal olarak ilgi çekici olan modelde NVIDIA 2.nesil RTX mimarisiyle yapan modellerde Ampere yöntemiyle yapıldı. RTX 3060 modeli 12 GB GDDR6 bellek ile çıkıyor. Özellik olarak 13 TFLOPS, 101 TFLOPS ve 25 TFLOPS RT performanslarına sahip oluyor. Model Türkiye fiyatıyla ile orta segment olarak yeni nesil olmasından dolayı tercih edilen modellerden olabilir. Yeni nesil oyunlar güçlenmesiyle birlikte oyunların desteği de yazılımla artırabilir durum da olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu