Ekonomi

Euro 5 Yıl İçerisinde Değişime Gidilecek!

Euro için değişim haberleri ortaya çıkmaya başladı. Çıkan haberlere göre Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklama olarak;

“Dijital Euro “nun beş yıl içinde çıkarılabileceğini umduğunu; ancak yine de, dijital euronun söz konusu süre içinde çıkarılabileceği konusunda emin olmadığını vurguladı.

“Banknotlar varlığını sürdürecek; ancak, sonunda elbette dijital euromuz olacak” diyen Lagarde, buna karşın, dijital euronun tam olarak ne zaman çıkarılabileceğini “söylemenin zor olduğuna” dikkat çekti.

Euro Değişime Uğrayabilir

Dijital Euro geçilmesiyle beraber daha az maliyetli alana gidilmesi amaçlanıyor. Bu tür durumlar için güvenlik sistemlerin de ona göre ayarlanması gerekir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni sanal birimleri zaman geçtikçe çıkıyor. Ülkeler kendi para birimlerinin sanal para geçmesiyle birlikte farklılık üretebilir. Ayrıca bu ek açıklama olarak Christian Lagarde şu açıklamaları da ekledi;

Dijital euro çıkarmanın, “Daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli” olacağının altını çizen Lagarde, buna karşılık, bu konuda somut adımlar atmadan önce üzerinde düşünülüp, kararlaştırılması gereken daha birçok konu olduğuna dikkat çekti.” Açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu