Donanım

Dünyada İlk Olarak Wİ-Fİ 6E Destekli Yönlendiricisi ASUS Tarafından Tanıtıldı

Asus CES 2021’de yer alan model Wİ-Fİ 6E destekli yönlendiricisini tanıttı. Yeni modeli adı ROG Rapture GT-AXE10000 Wi-Fi Gaming Router olarak sunacak. Fiyat olarak oldukça fazla olan yönlendirici daha çok üst düzey oyuncular için yararları olacak gözüküyor.

Üst Düzey Özelliklerle Geliyor

Dünyada ilk olarak Wi-Fİ 6e desteği sunan Asus benzersiz deneyimle ortaya çıkacağını gösterdi. Yeni yönlendirici teknik özellikler bakımından 11 bin megabit’e kadar destek sunmasıyla birlikte 2.4 GHZ ise 1.148 megabit kadar destek sunacak. 1 GB DDR3 Ram ve 256 Mb depolama alanı da sunuyor. Ayrıca birden LAN Kablosu da bağlanılmasına da izin veriliyor. Wi-Fİ olarak yeni teknolojiyle birlikte daha fazla kablosuz kullanım da sunuyor.

Tasarımdan dolayı da ilgiyle karşılaşan yapım da fiyatı dudak uçurtacak cinsten olacak. Ocak ayında ilerisinde çıkacak model 550 dolar 4100 Türk lirası + vergiler olacağı ön görülüyor. Asus ülkemize özel fiyat uygulama şansı da olabilir. Yayıncıların da ilgi odağı haline gelebilir. İlerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu