Politika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Putin ile Görüşme Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşme yaptı. Dağlık Karabağ için yapılan görüşmelerde ortak görüşler belirtildi. Türk-Rus devletleri arasında olumlu etkileşimler de görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Putin Görüşme Detayları

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığından alınan haber doğrultusunda, Rusya Devlet Başkanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı telefon görüşmesi bildirildi. Türkiye-Rusya ilişkilerinin güçlenmesi yapılan görüşmede, Dağlık-Karabağ bölgesi hakkında da görüşmeler yapıldığı bildirildi. Dağlık-Karabağ bölgesinde ateşkes kontrolü ve denetimine yönelik değerlendirilmede bulunduğu aktarıldı. Ayrıca Türk-Rus ortak merkezleri için de görüşmede bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bölgeye gelmesiyle birlikte barış ve istikrarı getirdiğini söyledi. Ayrıca bölgenin katkı ve desteklerini olacağını belirtti. Bölgede Ermeni ve Azerbaycanlıların barış içerisinde yaşamasını sağlayan ortam hazırlamak istedikleri belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu tüm dünyaya Türk-Rus ortaklığının nereye geldiğiniz iyi sonuçlarıyla göstermek istedikleri söyledi. Yapılan görüşmeler Türk-Rus ilişkinin daha ileri seviyeye gideceği görülüyor. Türkiye şu anda yaptıkları görüşmelerde olumlu bir şekilde yapıcı yaklaşıyor. Yapılan ilişkiler doğrultusunda ileride iyi ortaklıklar ve girişimler gözükecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu