Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim İçin Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 yılı için açıklamalarda bulundu. Seçim açıklamaları için zafer açıklamaları yapan Erdoğan Meclis’i ezici çoğunlukla beraber Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağınız açıklamaları yaptı.

Cumhurbaşkanı Canlı Yayınla Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda şu şekilde sıralandı;

Önümüzdeki haftadan itibaren salgın tedbirlerinde değişiklik olana kadar Yüksek Seçim Kurulu takvimine uygun şekilde pazartesi, salı ve çarşamba günleri il kongrelerimize devam edeceğiz. Hedefimiz şubat ayının son günlerinde planladığımız İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleri ile birlikte bu süreci tamamlamaktır. Böylece büyük kongre öncesi tüm hazırlıklarımızı bitirmiş olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimi Kazanacağız

‘Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz’ atasözünü hatırlatan Erdoğan, yılın her günü milletle hemhal olmayanın seçim günü diyecek sözünün kalmayacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Milletin gönlüne girmek için gece gündüz çalışmayı kendine yük veya zül gören yanlış yerde yanlış göreve talip demektir. Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız. AK Parti’nin 19 yıldır girdiği her seçimden birinci çıkmasının gerisindeki hikmet işte budur. İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak hem Meclis’te ezici bir çoğunlukta temsil edileceğiz hem de cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız. Bu süreçte göstereceğiniz gayret, sarf edeceğiniz emek, yapacağınız fedakarlık için her birinize şimdiden teşekkür ediyorum. Ve illerimizde Cumhur İttifakı olarak gerek AK Parti olarak gerek MHP olarak gerek BBP olarak Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir, yürüyecektir.” Açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda gelecek yönünde önemli açıklamalarda bulundu. İttifak olarak önemli adımlar atılarak hareket ettiği görülüyor. Bu durum vatandaşlar arasında nasıl gözükeceği de tartışılıyor. Son zamanlarda vatandaşların tepkisi ileri de nasıl sistem olacağı seçim zamanında görmüş olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu