Gündem

Aleyna Çakır Vakasında Şüphelisi Ümitcan Uygun Yakalandı!

Aleyna Çakır’ın vakasında şüpheli olarak kalan Ümitcan Uygun yapılan operasyonda yakalandı. Yakalanma sebebi olarak sosyal medya hesabında paylaşım yaptığı uyuşturucu kullanımı sonrası ekipler harekete geçti. Görüntüler sonrasına baba ve oğul gözaltına alındı.

Yapılan bilgilendirme Aleyna Çakır’ın ölümü ilgili soruşturması süren Ümitcan Uygun uyuşturucu alırken videosu sosyal medyada paylaşmasıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri harekete geçti.

Babasının da Gözaltına Sebebi Belli Oldu!

Yakalama kararı sonrasında Ümitcan Uygun kaçma girişiminde bulundu. Kaçma girişiminde babası Durak Uygun da yardım ettiği için göz altına alındı. Ayrıca görüntülerde yer alan uyuşturucu kullanımı içerisinde kadın olduğu fark ediliyor. Ekipler tarafından kadında yakalandı. Ayrıca uyuşturucu kullanmayla özendirmek suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından Açıklama Geldi

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından açıklamalar geldi. “Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen isimli şahsın ölüm olayı ile ilgili olarak, Sema Esen’in klasik otopsi işleminde vajinal sürüntü örneği ile sağ eldeki tırnak parçasından tespit edilen DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımızca kanuni gereğine tevessül edilmiş olup, işlemler devam etmektedir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu